Ak ste tehotná alebo sa chystáte otehotnieť, určite viete, aké dôležité je sledovať priebeh tehotenstva a všetky signály, ktoré vám telo v tak dôležitej fáze života dáva. Zmeny, ktorými vaše telo prechádza majú veľmi blízko k zázraku a je nevyhnutné sledovať ich kvôli vášmu zdraviu a bezpečiu vášho dieťatka. Vedeli ste, že sledovanie tehotenstva je funkcia v hodinkách Garmin?

Tie isté funkcie, ktoré umožňujú sledovanie ženského zdravia poskytujú aj sledovanie priebehu tehotenstva. Je to bežná tehotenská apka, doplnená o ďalšie telesné údaje ako tep, skóre spánku, Body Battery, stresové skóre a iné.

Čo dokáže sledovať aplikácia Garmin Sledovanie tehotenstva?

Môžem sledovať svoju ovuláciu? Môžem sledovať svoje tehotenstvo? A čo prejavy tehotenstva ako sú ranná nevoľnosť, tehotenský výtok ? Áno, je odpoveď na všetky tieto otázky. Aplikácia na sledovanie tehotenstva v kompatibilných hodinkách Garmin vám umožňuje sledovať omnoho viac (ak vlastníte hodinky Venu® 2 alebo Venu® 2S, všetky tieto funkcie sú dostupné aj v apke Sledovanie ženského zdravia ).

  • Denné prejavy a nálady: Sledovať svoje telo a jeho zmeny v tomto období je dôležité. Môžete zaznamenávať fyzické prejavy – ako sú akné, nadúvanie, zápcha, kontrakcie, kŕče, bolesti hlavy, slabosť, citlivosť – aj ako prejavy nálady s možnosťami, v pohode, šťastná, ohromená, precitlivená a iné. Každý mesiac dostanete 4-týždňový prehľad prejavov, ktoré ste si zaznamenali. Ak ešte nie ste tehotná a pokúšate sa o počatie, môžete používať tú istú aplikáciu na Sledovanie ženského zdravia, na sledovanie cyklu a ovulácie.
  • Veľkosť dieťatka: Počas tehotenstva sa dozviete koľko by práve malo vaše dieťatko merať v porovnaní s vecami bežného života. Pozorujte ako vaše dieťatko rastie od veľkosti jahody cez tekvičku, až po kapustu a zdieľajte to so svojimi priateľmi a rodinou, aby prežívali zázrak života spolu s vami.
  • Pohyby dieťatka: Ste presvedčená, že to musí byť futbalová hviezda? Alebo to vyzerá, akoby po celý čas malo štikútku? Všetky pohyby môžete zaznamenávať aj za účelom pamiatky na tieto momenty, ale aj pre konzultácie s vašim lekárom.
  • Tipy pre stravovanie a pohyb: Asi vám nemusíme hovoriť akými zmenami vaše telo prechádza (ak čítate tieto riadky, asi to práve pociťujete, alebo v najbližšej dobe budete). Prirodzene sa zmenia  potreby vášho tela na výživu i pohyb. Aplikácia na sledovanie tehotenstva vám priebežne bude odporúčať ako sa stravovať i ako cvičiť. Napríklad jesť viac bielkovín, či pripomienka zvýšeného príjmu tekutín na základe vášho trimestru.
  • Termín: Svoj predpokladaný termín pôrodu, môžete zadať do Garmin Connect a sledovať týždňové odpočítavanie vedúce k očakávanému dňu.
  • Priberanie: Samozrejme priberanie bude súčasťou vašich zmien. Napriek tomu stále počúvame otázky „Koľko by som mala pribrať počas tehotenstva? Aplikácia vám poskytne hrubé odhady, aby ste to mali s čím porovnávať a prípadne prediskutovať s lekárom ak sa vám niečo nepozdáva.
  • Tréningový stav: Ak využívate v hodinách funkciu tréningový stav, odporúčame si ju pozastaviť. Po narodení dieťatka môžete začať tam, kde ste pred tehotenstvom skončili.  Zvážte vypnutie upozornenia na pohyb, predsa len sa vaše zvyky počas tehotenstva zmenia.

Čo je Garmin Časovač kontrakcií?

S blížiacim sa termínom pôrodu je dôležité sledovať kontrakcie. Vy aj váš partner si môžete stiahnuť časovač kontrakcií a sledovať časový rozsah, čo vám pomôže stanoviť ako blízko k samotnému pôrodu sa nachádzate. Okrem zaznamenávania dĺžky a frekvencie kontrakcií máte prístup aj do histórie vašich predchádzajúcich kontrakcií, aby ste to mohli porovnať.

Ktoré hodinky Garmin podporujú sledovanie tehotenstva?

Podporu sledovania tehotenstva v apke Connect môže mať každá žena s akýmikoľvek hodinkami Garmin.  Ak chcete sledovať a zadávať údaje priamo na vašom zápästí, v informáciách o apke Sledovanie tehotenstva nájdete zoznam kompatibilných hodiniek. Ak vlastníte hodinky Venu 2, alebo Venu 2S stiahnite si komplexnú apku Sledovanie ženského zdravia, ktorá má aj funkcie na sledovanie Tehotenstva.

Zahlasuj v našej ankete o behu a zapoj sa do Garmin prieskumu v rámci Slovenska.

Aký si bežec? 

Prosím, vyber jednu odpoveď, ktorá ťa najlepšie charakterizuje: 

Používaš smart športové hodinky Garmin?

Ako to vidíš ty?

Prosím, označ najviac 3 odpovede: