Tvoja účasť na „Ružovom Októbri“ premení tvoj pohyb na body, za ktoré organizácia NIE RAKOVINE môže získať čo najväčší podiel zo 100 000 €. Tie Garmin daruje, aby pomohol bojovať proti najrozšírenejšej rakovine.

Október je mesiacom povedomia o rakovine prsníka, preto sa Garmin rozhodol venovať viacerým európskym charitatívnym organizáciám finančný príspevok. Tento rok sme začali pôsobiť na dvoch frontoch .

  • Európske Garmin pobočky uzatvorili partnerstvo s ViMove, aby dostali svojich používateľov do pohybu, ktorý bude Garmin premieňať na financie pre charitatívne organizácie.
  • Garmin Health úzko spolupracuje s Univerzitou v Solúne (Thesaloniki) na projekte REBECCA, ktorý je určený na výskum chronických stavov vyvolaných rakovinou prsníka v 7 klinických štúdiách. Viac o výskume nižšie.

Výzva Ružový Október – Krok po Kroku

Počas svetového mesiaca povedomia o rakovine prsníka môžeš nosiť ružovú farbu. Čím výraznejšia, tým lepšie a začni sa hýbať.

Spolu s platformou Vimove, ktorá v roku 2021 získala Garmin Health Award za inovatívne riešenie ako zapojiť svojich užívateľov ( za aktivitu užívateľov vysádzali stromy), európske pobočky Garmin ocenia pohyb vo forme finančného príspevku darovaného na boj s rakovinou prsníka. Princíp je jednoduchý. Pomocou vašich hodiniek sa zapojíte do výzvy Krok Po Kroku (One step at the time) v apke ViMove . Beh, cyklistika, plávanie, chôdza, čokoľvek, čo vám vyhovuje. Vaša aktivita sa premení na body, pomocou ktorých zvolená charitatívna organizácia získava čo najväčší podiel z cieľovej sumy.

Ako sa zapojiť ?

  1. stiahni si apku ViMove a prepoj ju so svojim účtom Garmin Connect.
  2. začni sa hýbať. Za každý splnený osobný cieľ, môže to byť pokojne aj Jóga alebo krátka prechádzka, sa vaša aktivita premení na body, ktoré sa pridajú na konto organizácie, ktorú si vaša krajina vybrala. Cieľom je prerozdeliť 100 000 € , ale vašou „misiou“ je zvýšiť priemer vášho tímu tak, aby ste „zarobili“ čo najviac prostriedkov. Organizáciu, ktorú si vaša krajina zvolila, aj celý tím môžeš vidieť na záložke „Teams“. Zoznam aktivít a ich bodovanie nájdete na konci článku.
  3. Zdieľajte svoje úspechy na soc. sieťach a zapojte aj svoju rodinu, či priateľov. Svoje úspechy môžete zdieľať priamo prostredníctvom ViMove apky, alebo príspevkom s #GarminPink. Počas celého mesiaca budete mať  možnosť získať aj odznaky ViMove.

Ďalšie kroky, ktoré by ste mali urobiť 

Povedzte NIE rakovine prsníka! Urobte si samovyšetrenie prsníka, skoré zistenie zväčšuje šancu na úspešnosť liečby. Viac info nájdete TU

Starať sa o seba môžete aj inými spôsobmi. Fyzická aktivita, spánok a zvládanie stresu sú prospešné pre vaše zdravie z mnohých dôvodov. Viaceré medzinárodné štúdie ukazujú koreláciu medzi všetkými týmito aspektami a mierou prevencie, či úspešného vyliečenia rakoviny prsníka. Aby ste získali lepší obraz o tom, ako funguje vaše telo, alebo sa prirodzene zaujímate o svoj Stres (záťaž), Kvalitu spánku, či iné merateľné faktory vášho zdravia, používanie hodiniek Garmin je dobrý začiatok.

Projekt REBECCA

Zatiaľ čo vy zbierate body na financovanie boja s rakovinou prsníka, Garmin Health tím spolupracuje s medzinárodnou iniciatívou na výskum rakoviny prsníka koordinovanou Aristotelovou Univerzitou v Solúne. REBECCA, alebo aj REsearch on BrEast Cancerby Causal Analysis of multi-source data, je dotovaný výskumným a inovatívnym programom Európskej Únie Horizon 2020. REBECCA rebeccaproject.eu, kombinuje klinické údaje s údajmi z hodiniek Garmin, ako prehľad opisujúci správanie pacientov v reálnom živote vrátane fyzickej aktivity, stravovacích návykov, spánku a stresu.

Vďaka smart hodinkám Garmin, konkrétne Garmin vívosmart 4 Garmin Venu® Sq budú výskumníci schopní definovať a implementovať funkčný index týkajúci sa celkovej fyzickej aktivity žien s rakovinou prsníka, čo pomôže pochopiť celkové zdravie a pohodu pacientky. Projekt bude sledovať 650 pacientok v Nórsku, Španielsku a Švédsku od začiatku októbra 2022 a potrvá 3 roky.

Dr. Ioannis SARAFIS a Dr. Vasileios PAPAPANAGIOTOU z Aristotelovej univerzity v Solúne povedali, že si zvolili technológiu Garmin na použitie v projekte z troch dôvodov: jednoduchosť ovládania, výdrž batérie a presnosť údajov.

  • Pre štúdie: Získajte viac informácií o štúdiách so zariadeniami Garmin na webe GARMIN HEALTH THIRD-PARTY STUDIES OVERVIEW
  • Pre medicínske témy: „Inteligentné hodinky Garmin nie sú navrhnuté ani určené na monitorovanie alebo diagnostiku chorôb, či akýchkoľvek zdravotných problémov. Viac o meraniach tu

Zoznam Aktivít

Založené na čase :

AKTIVITA

MIN

BODY

SNOWBOARDING

20

10

SKIING

20

10

GOLFING

20

10

SWIMMING

12

10

SUP

12

10

YOGA

12

10

PILATES

12

10

STRENGTH

12

10

TENNIS

12

10

MULTISPORT

12

10

MOUNTAINEERING

12

10

HORSEBACK RIDING

12

10

CARDIO

12

10

AMERICAN FOOTBALL

12

10

BASEBALL

12

10

BASKETBALL

12

10

CRICKET

12

10

FRISBEE

12

10

LACROSSE

12

10

ROPE SKIPPING

12

10

RUGBY

12

10

SOCCER

12

10

SOFTBALL

12

10

VOLLEYBALL

12

10

INDOOR CYCLING

12

10

STEPPER

12

10

PICKLEBALL

12

10

HIIT & ELLIPTICAL

12

10

MARINE

12

10

Založené na vzdialenosti :

AKTIVITa

KM

BODY

INDOOR ROWING

1

10

CYCLING (INC MTB & eBIKE)

3

10

SKATING

3

10

WALKING

1

10

RUNNING

1

10

RUNNING – (TREADMILL, ULTRA RUN, VIRTUAL RUN, INDOOR & OUTDOOR TRACK)

1

10

XC CLASSIC SKIING

3

10

ROWING

1

10

HIKING

1

10

WHEELCHAIR

1

10

 

Zahlasuj v našej ankete o behu a zapoj sa do Garmin prieskumu v rámci Slovenska.

Aký si bežec? 

Prosím, vyber jednu odpoveď, ktorá ťa najlepšie charakterizuje: 

Používaš smart športové hodinky Garmin?

Ako to vidíš ty?

Prosím, označ najviac 3 odpovede: