Tretia generácia pomocníka, ktorý sa stará o vašu bezpečnosť na cestách. Radary Varia dokážu zachytiť približujúce sa vozidlá až do vzdialenosti 140 metrov. Súčastne rozlíši ich počet a rýchlosť a upozorní vás na ne graficky aj zvukovo/vibráciou. Novinkou je prepojitelnosť so smartfómon, takže radar dokážu využiť aj tí bez cyklopočítača Edge.

Čo je nové oproti predošlej generáci ?

Táto generácia prináša dva modely: RTL 515 s integrovaným zadným svetlom, ktoré okrem funkcie bežného pozičného svetla upozorňuje vodičov približujúcich sa vozidiel zvýšenou intenzitou a frekvenciou zábleskov na vašu prítomnosť (čím ide vozidlo rýchlejšie, tým rýchlejšie a intenzívnejšie bude svetlo blikať) Svetlo je aj počas dňa viditelné až do vzdialenosti 1600 metrov.Široký uhol osvetlenia až 220° okolo bicykla je ďalším stupňom bezpečnosti na ceste. Hmotnosť tohto modelu je 71 gramov a výdrž batérie na jedno nabitie je 16 hodín (zábleskový režim) 6 hodín (stále svietenie) Model RVR 315bez zadného svetla, ktorý má len funkciu radaru váži 51 gramov a na jedno nabitie funguje 7 hodín.

 

Kompatibilita so smartfonom – umožňuje používať radar bez cyklopočítača Garmin Edge. Jednoducho si stiahnite aplikáciu Varia, nainštalujete smartfón na riadidlá a na displeji jasne vidíte počet a rýchlosť približujúcich sa vozidiel. Ak máte radar už spárovaný so zariadením Edge, poskytuje pripojenie so smartfónom ďalší level upozornení-vibrácia. Funkcie Varia sú kompatibilné aj s niektorými navigačnými aplikáciami ako napr RIDE.

Režim Peloton – tento režim je obzvlášť vhodný pre jazdu v skupine, intenzita zábleskov svetla je prispôsobená tak, aby neoslepovala ostatných jazdcov. Radar dokáže ignorovať ostatných jazdcov v pelotone a nevyhodnocuje ich ako vozidlá (v každom režime)

Rozšírené možnosti na montáž – pridali sme ďalšiu redukciu na našu montáž, ktorá umožňuje pripevniť radar Varia aj na podsedlové rúrky v D-tvare , aero alebo ovál.

Oba modely by mali byť dostupné už 19.5. 2020 . Model Varia RTL 515 za MOC 199,99 € nájdete TU a model Varia RVR 315 za MOC 149,99 €. nájdete TU

 

Zahlasuj v našej ankete o behu a zapoj sa do Garmin prieskumu v rámci Slovenska.

Aký si bežec? 

Prosím, vyber jednu odpoveď, ktorá ťa najlepšie charakterizuje: 

Používaš smart športové hodinky Garmin?

Ako to vidíš ty?

Prosím, označ najviac 3 odpovede: