Prekonajte vzdialenosti s ultra výkonnými hodinkami Enduro™. Extrémna výdrž batérie, nízka hmotnosť a vylepšené funkcie pre vás ULTRA športovcov.

Nový model vychádza zo základu série fénix 6X Pro Solar, ale prešiel zásadnými zmenami, ktoré mu pridali ozajstné ultra parametre. Kompozitné telo prešlo redukciou hmotnosti, verzia s nerezovými prvkami schudla na 72 gramov a titánová až na 58 gramov, čo je o 25% menej ako fenix 6x Pro Solar s rovnakými rozmermi! Milo prekvapí aj nylónový remienok Ultrafit. Ozajstnou revolúciou prešla výdrž batérie, pri dennom bežnom používaní v režime smart hodiniek vydrží nové Enduro až 50 dní a s doplnením solárneho dobíjania predlží svoj výkon na 65 dni* ! Pri typickom športovom použití so spusteným GPS v bežnom režime a využívaním optického pulzomera to je 70 hodín a s využitím solárnej energie** až celých 80 hodín aktivity. Pri prepnutí do režimu úspory batérie hodinky vydržia fungovať až 150 dní a s využitím solárnej energie to je 1ROK*. Pokročilá správa spotreby energie umožňuje nastaviť podľa vlastných potrieb, čo má byť na hodinkách počas aktivity spustené a čo nie, tak sa dostanete na úplne špecifickú výdrž batérie. K hardwerovému vybaveniu neodmysliteľne patrí aj pokročilý optický pulzomer so schopnosťou merania aj vo vode a Pulse Ox meraním saturácie kyslíka v krvi. Odľahčenie sa dotklo aj niektorých funkcií. Navigáciu v hodinkách nenájdete v mapovej forme, ale ako projekciu trasových bodov, alebo navigovanie na prednahratej trasy. Zostali klasické ABS senzory spolu z chipsetom na príjem viacerých navigačných signálov (GPS, Glonass, Galileo)

Enduro bude dostupné už za veľmi krátky čas v dvoch prevedeniach.


Enduro Steel Grey, Ultrafit Nylon Strap
 za 799,99 € a

Enduro Carbon Grey DLC Titanium, Black Ultrafit Strap za 899,99 €.

Nová generácia ULTRA tréningových funkcií.

Enduro dostalo do vienka zopár noviniek, ktoré sú zamerané na športovcov s ultra nárokmi.

  • VO2 max pre trailový (cezpoľný) beh: Úroveň kardiovaskulárnej kondície už nemusíte merať len na trati s miernym profilom, ale aj na horskom traily s premenlivým stúpaním, výpočet zohľadňuje aj aktuálnu aklimatizáciu bežca na teplotu a nadmorskú výšku.
  • ClimbProTM Trail vylepšenie: Informácie v reálnom čase o nasledujúcich úsekoch stúpania vrátane prevýšení, sklonov, vzdialeností s manažérom stúpania na spustenej trase je teraz vylepšené o detailné informácie aj na úsekoch klesania.
  • Časovač odpočinku: Do hodiniek pribudla nová aplikácia na aktivitu Ultrarun, ktorá okrem iného umožňuje aj záznam prestávok strávených na občerstvovacích staniciach počas pretekov.
  • MTB metriky : Ultra cyklisti ocenia aj nové metriky GRIT a FLOW, ktoré hodnotia obtiažnosť a plynulosť jednotlivých jázd. Zaujímavosťou je záznam času na jednotlivých zjazdových segmentoch, aby ste mohli v budúcnosti prekonávať svoje rekordy.
  • Pokročilý Poradca Zotavenia: Regenerácia je obzvlášť dôležitá pri tréningu na extrémne výkony. Po každom tréningu vám táto funkcia odpočíta čas do úplného zotavenia. Do výpočtu započíta všetky ďalšie aktivity a údaje o strese, odpočinku a spánku. Viac informácií o dobe zotavenia a fyziologických metrikách nájdete TU
  • Odporúčané cvičenia: Denné odporúčania na základe vášho súčasného stavu. Bežecké a cyklistické tréningy na základe aktuálnej tréningovej záťaže a tréningového stavu. Podrobnosti nájdete v článku TU.

Aktivita a Zdravie

Samozrejmosťou je aj komplexné sledovanie aktivity a zdravotných parametrov 24/7. Okrem bežných funkcií má Enduro aj funkciu exkluzívnu pre zariadenia Garmin – Body Battery, ktorá dokáže merať úroveň telesnej energie, takže si viete lepšie plánovať správne chvíle na tréning a na odpočinok.

Smart funkcie a konektivita

Hodinky používajú na pripojenie k smartfónom s operačným systémom Android a iOS Bluetooth, ale disponujú aj rozhraním ANT+ a WiFi. NFC chip sprostredkúva bezkontaktné platby Garmin Pay .Okrem bežných upozornení na hovory, správy a soc. siete či kalendár, poskytuje prepojenie so smartfónom,  pripojenie, aj bezpečnostné funkcie na zdieľanie polohy v reálnom čase LiveTrak a odoslanie polohy núdzovým kontaktom v prípade potreby.

*Solárne nabíjanie za predpokladu celodenného nosenia a 3 hodinami denne vonku v podmienkach 50 000 luxov.
**Solárne nabíjanie za predpokladu, že sa použije v podmienkach 50 000 luxov.

Zahlasuj v našej ankete o behu a zapoj sa do Garmin prieskumu v rámci Slovenska.

Aký si bežec? 

Prosím, vyber jednu odpoveď, ktorá ťa najlepšie charakterizuje: 

Používaš smart športové hodinky Garmin?

Ako to vidíš ty?

Prosím, označ najviac 3 odpovede: